| | |

Поредна драма на световното! Хърватия прати Бразилия у дома

Хърватия поднесе една от големите изненади до момента на Световното първенство в Катар.

Хърватия победи големия фаворит на Световното първенство Бразилия с 4:2 след дузпи (1:1 в продълженията и 0:0 в редовното време) в 1/4-финал от Мондиала в Катар и ще срещне победителя от двубоя Нидерландия и Аржентина (21:00 часа тази вечер) на полуфинал.

Ватрените изхвърлиха големия фаворит Бразилия, след като спечелиха с дузпи четвъртфиналния сблъсък помежду им. Редовното време завърши 0:0, продълженията 1:1.

В края на първото продължение Неймар откри резултата, а влезлият като резерва Бруно Петкович изравни в 117-ата минута. С попадението си Неймар се изравни с легендата Пеле, като и двамата вече имат по 77 гола за Селесао.

Така, финалистът от предишното първенство в Русия си проправи път към полуфиналите, където чака победителя от мача между Нидерландия и Аржентина.

Хърватите печелят втори пореден мач след изпълнения на наказателни удари, след като сториха това и в двубоя им с Япония на осминафиналите.