| | | |

Червен картон за Кирил Петков от правителството. Кой ще заеме поста му

Отстраняването на Кирил Петков от премиерския пост е решено. Четирима загряват по тъча за следващ министър-председател на четворната управляваща коалиция. Двама са от ПП, един е зад кулисите на въдворяването на харвардските аферисти Кирил Петков и Асен Василев. А един е компромисен вариант, с който временно да бъде умиротворен един от родителите им във властта и днешен техен лют критик – Румен Радев.

Вариантите за следващ министър-председател на същата конфигурация от партии са:

  1. сегашният вицепремиер и финансов министър и ортак на Петков, с когото превзеха властта, Асен Василев;
  2. днешният министър на образованието и техен авер от т.н. „Харвардски курсове“ в СУ „Св. Климент Охридски“ Николай Денков;
  3. задкулисният орисник на Петков и Василев в завземането на властта у нас, бивш зам.-министър на икономиката в първото правителство на Бойко Борисов и съветник на президента Росен Плевнелиев, също възпитаник на Харвард – Евгени Ангелов, за когото ПИК съобщи;
  4. сегашният военен министър Драгомир Заков като компромисният вариант, с който поне временно да бъде укротен Румен Радев.

Асен Василев и Николай Денков са откровен продукт на соросоидните кръгове в България. Както и гравитиращият към тях Евгени Ангелов, за когото се твърди, че се връща от Англия у нас с цел да поеме правителството на Петков и Василев на ръчно управление.

Причината за отстраняването на Петков е главоломно и безпрецедентно сриващият се рейтинг на правителството само 5 месеца, откакто управлява. Според социологически изследвания на европейски институции, които са правят всеки месец в България, през май Кирил Петков е едва на трето място като най-желан премиер с 12% след Бойко Борисов и Стефан Янев.

За тях изключително притеснителен бил и фактът, че проруската партия „Възраждане“ на Костадин Костадинов се бори за втора или трета позиция с ДПС и БСП.

Това принудило кукловодите на харвардските аферисти да ускорят процесите по замяната на Кирил Петков. Според сценариите им той ще бъде държан на премиерския пост, докато свърши мръсната работа по вдигането на ветото на България върху старта на преговорите за членството на Северна Македония в ЕС.

Както е видно в публичното пространство, процесът набира скорост и може да бъде решен само на правителствено ниво, въпреки клетвите на Петков, че това ще стане само след решение на парламента.

Подготовката за това в кабинета тече с пълна сила. От вчера позицията си в тази посока извъртя и Демократична България. Лидерът на едната партия в нея „Да България“ – Христо Иванов, заяви, че България може да пусне Северна Македония за преговори с ЕС, ако Брюксел поеме ангажимента за правата на българите в съседната държава и записването им в нейната конституция като малцинство.

За тайно подготвеното вдигане на т.н. българско вето върху Северна Македония вчера открито заговори и депутатът от партньорската партия в управлението ИТН – Николай Радулов.

Самият Кирил Петков вече е напълно наясно, че задачата му за Северна Македония става все по-неизпълнима, което ще му коства премиерския пост. И за да умилостиви кукловодите си, призова президента Румен Радев да свика ново заседание на КСНС по темата с цел да прехвърли проваления си ангажимент на другите политически фактори в държавата.

Бързането за Северна Македония идва не само заради края на френското председателство на ЕС, както нескрито се надяват комшиите, но и заради очакваната от цял свят дата 8 ноември 2022 г. Тогава в САЩ ще се проведат изборите за Конгрес. Според нагласите в презокеанската държава те ще бъдат спечелени от Републиканската партия и могат да върнат Доналд Тръмп на президентския пост, както вече открито се говори в Америка.

Това означава мощен реванш на консерваторите срещу натрапената либерална политика и техните представители във властта по целия свят.

Дотогава обаче хората на Сорос в сегашното правителство у нас трябва да свършат още малко мръсна работа извън пускането на Северна Македония в ЕС.

Източник: ПИК

снимка Архив

Similar Posts